SCOTT GHOST AUTHOR CRUSSSIS LEADER FOX KOSTKA
Prodej a servis jízdních kol ValmezBike

VALMEZBIKE

KOSTKA

Společnost byla založena v roce 1992. Oborem působnosti byla kovovýroba a zámečnictví, zpočátku ve velmi stísněných podmínkách.
Později se působnost společnosti rozvinula a byla zahájena výroba rámů jízdních kol včetně lakování práškovým komaxitem pro tuzemské odběratele.

V roce 2002 byla s ohledem na velmi levné “čínské“ dovozy výroba rámů utlumena a společnost intenzivně hledala nový výrobní program.

V této době společnost využila stávající technologie a zahájila výrobu koloběžek vlastní konstrukce zpočátku s určením pro děti. Postupně koloběžky prošly zásadním konstrukčním vývojem a modely koloběžek se vyprofilovaly do dnešní podoby sportovního nářadí s určením od dětí až po náročnou sportující veřejnost.

Při vývoji koloběžek jsme také připravili motorovou variantu koloběžky velikosti 20“ a 26“. Na základní konstrukci koloběžky byla doplněna speciální nástavba pro pomocný motorový pohon.
Pro pohon byl použit řetězový převod na zadní kolo koloběžky a čtyřtaktní benzínový motor Honda.

Koloběžka s pomocným motorem byla certifikována Strojírenským zkušebním ústavem v Brně – odštěpný závod 2 SZÚ Jablonec nad Nisou.

Na základě Závěrečného protokolu č. 32-2107 pak byl vystaven CERTIFIKÁT č. J-32-20767-02.

S ohledem na poměrně náročnou technologii výroby byla výroba koloběžek s pomocným motorem v roce 2005 ukončena, ale koloběžky jezdí dodnes.

V závěru roku 2006 se společnost transformovala jako podnikatelský subjekt a byla zapsána jako KOSTKA-kolobka, spol. s r.o.

Pro nejbližší budoucnost je záměrem společnosti KOSTKA-kolobka svým způsobem přispět k rozvoji koloběžkářského sportu a předložit veřejnosti vysoce kvalitní a technicky vyspělé koloběžky pro oddech, turistiku a sport.

KOSTKA-kolobka
Kompletní informace o značce KOSTKA-kolobka a všech jejích produktech naleznete zde kolobka.cz.


Kde nás najdete Přejít na stránky ROŽNOVBIKE Prodej na splátky VMB RACING
web-klanica   valmezbike.cz